Skip to main content

Ekibimiz

 

Gizem Arıkan

Yardımcı Doçent

Gizem Arıkan 2005 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Psikoloji lisans ve Felsefe çift anadal programlarını tamamladı. 2007 yılında aynı üniversiteden klinik psikoloji yüksek lisans derecesini aldi. Southampton Üniversitesi’ndeki doktora çalışması için Overseas Research Students Award Scheme (ORSAS) ve Southampton Üniversitesi Psikoloji Bölümü burslarına 2007 yılında layık görüldü.

2011 yılında doktorasını Southampton Üniversitesi'nde tamamlayan Gizem Arıkan, aynı üniversitede yer alan Centre for Research on Self and Identity’de doktora sonrası araştırmacı olarak 2013 yılına kadar çalışmıştır.  Winchester Universitesi Psikoloji Bölümü’nde ve Royal South Hants Hastanesinde yarı zamanlı dersler vermiştir. Bağlanma, oksitosin ve psikofizyoloji, travma sonrası stres bozukluğu, travma sonrası gelişim, baş etme stilleri ve duygu düzenlenmesi ilgi alanlarıdır.

 

Asiye Kumru

Profesör Dr.

Asiye Kumru, 2002 yılında Doktora derecesini Gelişim Psikolojisi alanında University of Nebraska-Lincoln'den almıştır. Dr. Kumru'nun ilgi alanı çocuk ve ergenlerin olumlu sosyal ve ahlak gelişimleri, cinsiyet sosyalleşmesi, okul öncesi dönemdeki çocukların sosyoduygusal gelişimleri ve ebeveyn etnoteorileridir.

Araştırmalarında okulöncesi ve okul çağındaki çocukların ilk ergenlik dönemine kadar geçen sürede bireysel, ailesel ve ortamsal özelliklerinin ve aile-okul gibi farklı ortamlardaki sosyalleşme deneyimlerinin bilişsel, sosyoduygusal ve olumlu sosyal gelişimleri üzerindeki etkilerini boylamsal olarak incelemektedir.

 

Psik. Elif Önder

 

Tuğba Çağlar 

Web Sitesi ve Sosyal Medya Sorumlusu